1

Зимові канікули з бібліотекою

Не дивлячись на те, що вся країна святкувала довгоочікувані різдвяно-новорічні свята, працівники бібліотеки для дітей невпинно працювали і організовували веселе дозвілля батьків і дітей під час зимових канікул.

Бібліотечний двотижневий цикл масових заходів «Новорічне мереживо» вражав маленьких користувачів своїм розмаїттям. Зимова круговерть, новорічне турне, різдвяна карусель, бібліосерпантин, святкова мозаїка, ігротека та багато інших зарядили дітлахів незабутніми враженнями й емоціями на весь прийдешній рік.

Про найбільш цікаві та незабутні заходи хочеться розповісти детальніше.

Напередодні Різдва в дитячій бібліотеці зібралися вихованці ГО «Серце матері» та користувачі на театралізовану виставу «Різдвяна рукавичка». Це новорічно-різдвяне дійство проводилося в рамках реалізації проекту корекційно-розвиваючої студії «Сонячні зайчики». Малеча була учасниками вистави і сама оживила неперевершену казку Івана Малковича «Різдвяна рукавичка». Сміх та оплески гучно лунали на протязі всього заходу, а майстер-клас із виготовлення казкової різдвяної рукавички ще більше підняв настрій малечі та їх батькам.

Колоритне свято працівники бібліотеки подарували вихованцям груп «Ромашка» та «Іграшки» ДНЗ №39. Різдвяна карусель «До нас іде Різдвяне свято і Коляду веде завзято» просто та яскраво повідала дітлахам про диво народження маленького Ісуса, познайомила із традиціями святкування. Казкові герої Заєць, Порося та Лисиця показали присутнім, як треба готуватися до свята, прикрашати оселю і чим потрібно частуватися. Щоб свято Різдва надовго запам’яталося дітям та нагадувало про добро, радість і тепло герої показали різдвяний вертеп, гралися в традиційні ігри та читали колядки.

Яскравим був відеорепортаж за казками «Чарівна торба Діда Мороза», який пройшов в дружній атмосфері постійних читачів.

Щоб наступаючий рік пройшов успішно і кожен з нас досяг вершин на свято завітали Санта та Ельф, які розповідали про звичаї святкування Нового Року. Малеча переглядала цікавий відео репортаж «Веселі історії Діда Мороза» та новорічно-різдвяні мультфільми, супроводжуючи все веселими іграми та розвагами. Ельф познайомив читачів з цікавою сучасною українською літературою, яку можна взяти додому, коли за вікном хурделиця, холодно і не хочеться виходити з дому, укутатися в теплий плед і зануритися в інший світ.

В кінці зустрічі діти спілкувалися за солодким столом і насолоджувалися смаколиками.

Недільні бібліотечні балаганчики стали дуже популярними серед маленьких користувачів. Завітавши до книгарні разом з батьками на storylling «Відоме та невідоме Різдво» діти поринули в історію різдвяних свят, познайомилися з музичними різдвяними творами, зокрема мали змогу прослухати всесвітньо відомі «Щедрик» Миколи Леонтовича та «Jingle Bells».

Усі різдвяні твори наскрізне перейняті відчуттям дива і радості, світла та щирості. Ну і звичайно яке свято без розваг? Діти із задоволенням взяли участь в іграх та конкурсах, показавши свою спритність.

А які незабутні враження подарували народознавчі вечорниці «Маланка ходила, козу водила!». На свято Маланки прийнято переодягатися у тварин і фольклорних персонажів. Дівчата, у масках або без них, щедрують та ворожать.

Працівники дитячої бібліотеки не пройшли осторонь цієї вельми цікавої та веселої традиції. Тож, як годиться, 13 січня зібравшись компанією пішли щедрувати та добра бажати. Господиня та дід, котрий водив козу (символ врожаю та достатку), Солоха з кумою Одаркою. Пройшли весело, співаючи щедрівок. Завітали до колег та партнерів, подарувавши всім без винятку гарний настрій на цілий рік. Ті, в свою чергу не скупилися на гостинці.

Яскравий калейдоскоп зимових канікул завершився етно-хатиною «Старий рік із хати, Новий – на поріг». Малеча з особливими потребами (вихованці МГО «Віра») та користувачі бібліотеки залюбки долучилися до ігрової розважальної програми, яку їм запропонували літературні та казкові персонажі. Свято організовано в рамках реалізації проекту корекційно-розвиваючої студії «Сонячні зайчики» за підтримки Британської Ради.

В народі кажуть, як рік зустрінеш, так його і проведеш, а якими будуть перші дванадцять днів січня, такими будуть всі дванадцять місяців. Тож, бібліотекарі впевнені, що в 2020 році дитяча бібліотека буде багата на нових читачів, велику кількість цікавих, пізнавальних заходів та зустрічей, а в стінах нашого «книжкового палацу» завжди лунатимуть сміх і оплески.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.