Зустрінем зиму калачем і підсмаженим млинцем

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. В цей час Зима зустрічається з Весною.

У перший день цього святкового тижня − «зустрічний» понеділок − українці робили із соломи опудало Масляної, надівали на нього старий жіночий одяг, садовили на палицю і з веселими піснями возили вулицями. У «широкий» четвер припадала середина масляничних ігор та веселощів. Цього дня влаштовували яскраві народні вистави, концерти, гуляння, катання на ковзанах та кулачні бої. «Прощальної» неділі було прийнято проводжати Масляну, що уособлювала собою зиму. Опудало Масляної вивозили і урочисто спалювали, вітаючи народження весни. Традицією цього дня був обов’язок просити в одне одного пробачення за колишні образи.

Головною стравою свята Масляної в Україні були вареники із сиром. Їх їли зі сметаною. Пекли також гречані млинці, заправлені смальцем. Ними частувалися протягом тижня.

4-5 березня у Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна розпочався цикл заходів проводів зими «Зустрінемо весну калачем і підсмаженим млинцем» для дітей міста та їх батьків.

Традиції та звичаї цього свята намагалися відтворити бібліотекарі у своїх театралізованих постановках. Із соломи та кольорової вовни було виготовлено опудало Маслянички, яке зайняло чільне місце в оформленні дійства. Не обійшлося свято без гучного ярмарку, на якому Циган продав Скоморохові коня. Цей кінь виявився дивовижним, тому що діти мали нагоду використати його у веселій естафеті «Кінь-вогонь». На свято завітала пані Зима, яка подарувала дітям ігри на кмітливість та спостережливість та веселий танець «Ялинки і пеньки». На зміну Зимі з’явилися пані Весна і Масляниця. Веселі подруженьки прийшли до дітей не з пустими руками. Вони принесли загадки, ігри, розваги, естафети: «Сніжки», «Музичні кеглі», «Хто сильніший».

Святковий настрій створив виступ вокалісти Палацу культури «Світлопільський» Дар’ї Перепелиці «Грай моя мила».

Свято відбулося за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

В кінці заходу діти отримали в невеличкі подарунки − конструктори, а Масляна та герої свята пригостили всіх присутніх смачними млинцями.

Свято відвідали діти з інвалідністю Громадської організації «матерів дітей-інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері», діти із сімей внутрішньо-переміщених зі сходу України осіб з родин переселенців та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.