Закон – знання проти страху

Одним з аспектів всебічного розвитку особистості дитини і підлітка є висока правова культура.

Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

Ми живемо у сучасному світі, який складається із прав та обов’язків, а на скільки добре їх знають учні і чи знають їх взагалі?

Працівники бібліотеки-філії № 10 спробували знайти відповіді на ці питання. Спільно з учнями 7-Б класу ЗНЗ №10 та за участю головного спеціаліста Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Лунгу-Лягуши Анни Олексіївни провели дискусійні гойдалки «Закон – знання проти страху».

Бібліотекарі ознайомили дітей з їх основними правами, що гарантуються українським законодавством, визначили хто має статус дитини, які права вони мають в сім’ї та в школі. Потім перейняла ініціативу в свої руки фахівець центру БВПД. Вона розповіла учасникам заходу про їх обов’язки перед суспільством. Це викликало жваву дискусію, оскільки прозвучала інформація про те, з якого віку діти несуть кримінальну та адміністративну відповідальність, як караються ті чи інші злочини вчинені неповнолітніми, хто несе відповідальність за їх вчинки коли вони ще не досягли 18-ти років.

Учні активно задавали питання та жваво дискутували стосовно своїх прав та обов’язків.

Також, в ході заходу, Анна Олексіївна проінформувала учнів про правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право!», завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати.

Зустріч пройшла дуже цікаво та пізнавально.

Людина, що знає закони, озброєна проти неприємностей і відчуває себе впевненіше. Сучасна людина має бути сама носієм усіх прав і обов’язків, жити за принципом «Закон починається з мене».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.