За український рідний край, боєць боровся кожен
Багато хто з нас народився у вільній незалежній країні.
Ми не в повній мірі розуміємо що значить бути поневоленими, пригніченими, але покоління наших прадідів, яких майже не залишилось, добре пам’ятає страшні часи розрухи, голоду, страждань, які припали на роки Другої світової війни в Україні.
В рамках відзначення 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників працівники бібліотеки-філії №10 підготували та провели медіа-годину-сповідь «За український рідний край, боєць боровся кожен» для учнів 8-А та 7-А класів ЗНЗ №10.
Бібліотекар розповіла про події, що відбувались на території України в жовтні 1944 року, про битву за Україну, яка тривала 22 довгих місяці, нагадала учасникам заходу, про те, що мільйони людей забрала війна. Гітлерівці вкрили Європу павутиною похмурих катівень, кров холоне в жилах при згадці про такі табори. На окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Техніка знищення окупованих країн була садистською, сягнула небачених розмірів. В Україні було створено 180 великих концтаборів. У Києві, в Бабиному Яру за два дні було вбито 33 тис. чоловік. Жахливим було ставлення до військовополонених, до кінця війни загинуло 1,5 млн. військовополонених.
Велику цікавість викликав перегляд відео «Україна двадцять кроків до мрії» та «Битва за Дніпро».
Захід отримав гарний результат – розуміння, захоплення нескореністю народу. Кожен присутній відчув себе патріотом своєї країни, маємо сподівання, що ця іскра ніколи не згасне!