Юридичний компас для тебе

В останні роки проблема насильства над жінкою та дитиною в сім’ї все більше привертає увагу фахівців.

В Україні ця проблема тривалий час не була предметом спеціальних досліджень соціологів, психологів та соціальних працівників. Насильство в сім’ї є серйозною проблемою з якою може зіштовхнутися кожен громадянин України незалежно від віку.

16 січня з метою проведення правопросвітницьких заходів та в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», спрямованих на протидію домашньому насильству, працівниками бібліотеки-філії №10 спільно з фахівцем Олександрійського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лунгою-Лягушею Анною Олексіївною був проведений правознавчий етюд для учнів 9-го класу ЗНЗ №10 на тему «Юридичний компас для тебе».

Під час свого виступу фахівець звернула увагу присутніх на масштабність проблеми та необхідність проведення заходів щодо попередження насильства в сім’ї, ознайомила із видами насильства та відповідальністю за вчинення протиправних дій, а також пояснила, як себе поводити та куди звернутися за допомогою під час жорстокого поводження у випадку домашнього насильства.

Насильством в сім’ї слід вважати будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.