Юні олександрійці змагалися за звання кращого читача року

Правдивість вислову англійського письменника Джозефа Еддісона «Читання для розуму — те ж, що фізичні вправи для тіла» повною мірою була доведена 12 квітня в центральній міській дитячій бібліотеці ім. Ю. Гагаріна під час міського, відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» ( «Кращий читач року»).

Це найбільший читацький конкурс, який проводиться з 2002 року, і щорічно в ньому беруть участь учні шостих та сьомих класів з різних шкіл нашого міста.

Спочатку потрібно стати найкращим читачем шкільної бібліотеки, потім позмагатися за звання кращого читача року на міському рівні. На наступному етапі 2 переможці (один – з 6 класу, інший – з 7-го) вже беруть участь в обласному турі, де доводять, що гідні почесного титулу «Найкращий читач України» та їдуть до Львова для участі у фестивалі «Книгоманія». З усіх областей України збирається близько ста чоловік. Там їх чекають літературні пригоди. У 2017 році це була велика просторова, захоплююча гра-квест «Космовізія: супергерої та книжкова туманність», а перед цим діти брали участь в літературному зануренні в світ Гаррі Поттера з перевдяганням у костюми героїв.

Конкурс на кращого читача – традиційна бібліотечна форма роботи з читачами, спрямована на підтримку, розвиток і заохочення інтересу до серйозного, вдумливого читання, сприяння вихованню культури читання, популяризацію та просування кращих творів літератури, виявлення та заохочення найбільш активних і творчих читачів, залучення до бібліотеки нових читачів, збереження і розвиток традицій сімейного читання.

Цього року 9 шанувальників книги змагалися за почесне звання Кращого читача року: Білецька Вікторія (6 клас, «Олександрійська гімназія ім. Т.Г. Шевченка – школа мистецтв»), Волков Гліб (6 клас, ОНВК«ЗНЗ № 17 – ліцей»), Крисанова Поліна (6 клас, НВК «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа»), Пузиревська Валерія (6 клас, ЗНЗ № 10), Фатченко Поліна (6 клас, ЗНЗ № 6), Горшкова Валерія (7 клас, ЗНЗ № 6), Лукашов Владислав (7 клас, НВК «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа»), Мандебура Ілля (7 клас, НВК «ЗНЗ № 19 – дошкільний навчальний заклад «Лісова казка») та Соломатін Кирило (7 клас, «Олександрійська гімназія ім. Т.Г. Шевченка– школа мистецтв»).

Склад журі був майже таким, як і минулого року: директор Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи Троцюк Т.В., заступник директора з питань обслуговування дітей Овдієнко Л.В, завідувач методичного відділу Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи Новіцька Н.В., заступник головного редактора газети «Олександрійський тиждень» Олена Карпачова, учитель української мови та літератури Олександрійського колегіуму Жуган О.Ю., керівник дитячого літературного клубу за інтересами «Джерельце» при Палаці культури «Світлопільський» Колосовська О.Д.

У І турі конкурсанти презентували свою улюблену книгу: потрібно було розповісти про неї так, щоб її захотілося прочитати і членам журі, і дітям, які беруть участь в конкурсі. Заохочувався вибір книги поза шкільною програмою, уміння спілкуватися, цікаво розповідати про прочитане, мати власну думку, креативність та творчий підхід.

Завдання ІІ туру – дати якомога більше правильних відповідей на запитання з різних галузей знань відео-вікторини.

ІІІ тур проводився у форматі письмового конкурсу «Книголюб» і стосувався змісту вже вивчених школярами творів української та зарубіжної літератури.

Прикрасили читацький конкурс виступи юних талановитих учасників вокальної студії «Фаворит» на чолі з їх чарівним керівником Наталією Подкур.

Звання та диплом «Найкращий читач року», солодощі, книги отримали Крисанова Поліна, шестикласниця з Ліцею інформаційних технологій, та Мандебура Ілля, учень 7 класу НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів» №19 –ДНЗ «Лісова казка».

Усі учасники були нагороджені грамотами, солодощами та блокнотами.

До речі, минулого року Ілля вже був переможцем міського етапу Конкурсу дитячого читання «Книгоманія», а в області виборов ІІ місце. Хлопчик вразив журі і всіх присутніх енциклопедизмом знань, широтою кругозору, начитаністю.

Цього року Іллі знову вдалося перемогти у нашому місті, адже він дарма не гаяв часу, багато читав, гарно навчався, приходив до бібліотеки на зустрічі з сучасними українськими письменниками, спілкувався з ними, вивчав іноземні мови, і навіть встигав займатися панкратіоном – давньогрецьким бойовим мистецтвом.

Крисанова Поліна обрала незвичну форму презентації своєї улюбленої книги: це була справжнісінька міні-конференція, присвячена гостросюжетному детективу Аніки Харпер «Що приховує Кара Вінтер?». Дівчинка дуже осмислено читає, а, як відомо, осмислене читання – найпотужніший із двигунів розвитку людини. Тож Поліна напрочуд позитивна, емоційна, відверта, з непоганим багажем знань, та ще й дуже спортивна, бо танцює хіп-хоп.

Якщо бажаєте – простежте долю учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» з різних міст за кілька років, і ви побачите, що багато з них – успішні люди у майбутньому: кандидати наук, відомі журналісти, передові фахівці з ІТ технологій, актори театру тощо.

А все починається з книг та читання. У книгах ми знаходимо відповіді на питання, книги дають поживу для роздумів, виховують в нас людину, пропонують найкращий інтелектуальний відпочинок і політ уяви. І головне – тренують наш мозок майже так, як фізичні навантаження – тіло.

Кому ж не хочеться бути розумним та привабливим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.