1

«Йде Великдень в кожен дім»

Великдень, Світле Христове Воскресіння, або Пасха, є найулюбленішим, найбільшим і найсвітлішим святом усіх християн.

Напередодні святкування Великодня бібліотекарі філії № 10 провели учням 8-А класу ЗНЗ №10 цікавий захід – аукціон цікавих повідомлень «Йде Великдень в кожен дім». Ведучі здійснили короткий екскурс в історію виникнення Пасхи, ознайомили з традиціями його святкування не тільки в Україні, а й у різних країнах світу через цікаві повідомлення. Так діти дізнались, що у більшості європейських країн Страсний тиждень і тиждень після Великодня є шкільними та студентськими канікулами, познайомилися зі звичаями і традиціями, пов’язаними з кожним днем Великоднього тижня – «Обливальним» понеділком, Чистим четвергом, Страсною п’ятницею, Великою суботою і, особливо, неділею – світлим Христовим Воскресінням. Послухали легенди про перше пасхальне яйце, найстарішу паску, про те, як можна розмалювати писанки.

Діти змагались також у спритності, кмітливості та вправності, взявши участь у великодніх іграх та розвагах, адже жодне Великоднє свято не обходилось без ігор. Грали в «Кручення крашанок», на якій розкручували пасхальне яйце. Чия крашанка крутилася найдовше, та і визначала переможця. У грі «Знахідка» діти шукали заховані крашанки під шапками. Весело й швидко проминув час, усім дуже сподобались цікаві повідомлення про найбільше свято всіх християн. Всі здобуті знання учасники заходу закріпили, відповідаючи на питання вікторини «Великодні звичаї».

До цього свята кожна людина відноситься по-різному. Для когось це – важлива релігійна дата, для інших – чудова можливість провести час із сім’єю, зустрічатись цілими родинами. Це й не дивно, адже відношення до цього великого свята цілковито та повністю залежить від кожної окремої людини, від її вірувань, звичок, виховання та потреб. Важливим залишається те, щоб для кожного з нас це було не просто ще одне з важливих християнських свят, а насамперед – глибоке розуміння важливості цієї події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.