Як протидіяти віртуальному терору?
Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, Інтернету.
Кіберзлочинність є важливою проблемою сьогодення. Найбільш вразлива категорія – це діти.
Саме тому, 24 жовтня, під час Тижня медіа грамотності, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей провели інформаційний практикум «Як протидіяти віртуальному терору?».
На зустріч з восьмикласниками НВК “ЗНЗ I-III ступенів № 9-спеціалізована школа” запросили Анну Олексіївну Лунгу-Лягушу, фахівця Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Захід відбувся в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
Фахівець розповіла школярам про історію та походження терміну «кібербулінг», кримінальну та адміністративну відповідальність, навела приклади як відрізнити булінг від конфліктів та звичайних непорозумінь.
Виконання практичних завдань мало на меті підвищення рівня знань та практичних навичок з питань профілактики безпечної поведінки дітей в Інтернеті. Учасники заходу аналізували причини виникнення і форми прояву кібербулінгу на прикладі реальних життєвих ситуацій, визначали основні правила їх уникнення. Особливо гострою школярі вважають проблему існування так званих «груп смерті» у соціальних мережах.
Учні дійшли спільної думки: у «віртуалі» слід дотримуватися тих самих правил безпеки поведінки, що й у реальному світі. На завершення організатори практикуму роздали кожному буклети, а у них – дієві поради та контактні дані державних служб, що займаються захистом дітей.
«Цікаво, корисно і дуже повчально», – коментували захід школярі.
Захід проведений в рамках проекту «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування ЄС.