Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять

Українське Полісся – територія, звідки на думку багатьох вчених походить слов’янська цивілізація.

Саме з цих лісів та великих просторів пішли слов’яни. І саме тут наприкінці ХХ століття сталася найбільша техногенна і гуманітарна катастрофа в історії людства.

Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети та героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.

З нагоди дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 13 грудня, для учнів 6-А класу ЗНЗ №10 була проведена година реквієм «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять». Спочатку, працівники бібліотеки-філії №10, коротко ознайомили учнів з подіями які призвели до наймасштабнішої трагедії людства, вибуху, який зруйнував життя тисячам людей і створив багато кілометрову зону відчуження.

Короткий ролик «Чорнобиль. Моя зміна» познайомив учнів з колишніми працівниками Чорнобильської АЕС п’ятої і другої зміни. З людьми, яким 26 квітня 1986-го довелося першими ліквідувати наслідки аварії – тоді, коли світ про неї ще не знав. Також діти долучилися до жвавого обговорення наслідків ліквідації переглянувши анімацію «Аварія на ЧАЕС: спогади ліквідатора» від BBC News Україна.

Вони робили свою роботу у нереальних полях радіації. Знали, з чим мають справу. І за деякі операції, які в ту ніч врятували світ від набагато жахливіших наслідків, заплатили життям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.