Водонапірна башта на території міської лікарні м.Олександрія.

Зі слів Валерія Жванка, до Другої світової вежа була об’єктом одного з перших в Олександрії водоводів, який обслуговував земську лікарню і прилеглі будинки.

Тим часом вежа не раз ставала об’єктом малювання, учнів художньої школи і зараз часто водять до неї на етюдні замальовки.

Сам краєзнавець присвятив вежі частину розділу у книзі «Бароккові закапелки Олександрії». «Найпотужніша, восьмигранна вежа – в лікарні. Її стрілчасті вікна і двері надають їй суворий середньовічний колорит», так описує автор в своїй книзі. «Судячи по цеглі, по кладці, – говорить Валерій Жванко, – їй приблизно 130-150 років. Існує неперевірена інформація, що під час окупації німці демонтували мідний бак для води вагою сотні кілограмів. А ще на ній був дах, та його здуло вітром, отак без нього вежа стоїть років із 15. Приблизно з того часу вона не функціонує.»

Прочитати книгу Валерія Жванка «Барокові закапелки Олександрії», яка познайомить вас з маловідомими сторінками історії Олександрійщини, можна в Центральній міській бібліотеці в секторі краєзнавчої роботи (вул. Г.Усика, 41) ), бібліотеці-філії № 5 (пл. Покровська, 23), бібліотеці-філії № 8 для юнацтва (пр. Соборний, 100) та бібліотеці-філії № 10 (м-н Перемога, пров. Б.Білого, 6).

Після карантину чекаємо на вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.