Відкриття тифлокомплексу

Завдяки проекту «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» в Центральній міській бібліотеці для слабозорих людей та людей з вадами слуху з’явився апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс з синтезом мови, оснащений спеціальним програмним забезпеченням і виходом в Інтернет, відкриття якого відбулося 24 квітня в Інтернет-центрі бібліотеки.

Усунення інформаційної нерівності в суспільстві – головне завдання і обов’язок бібліотеки. Основна мета, створення тифлоцентра в бібліотеці – забезпечення особам з порушеннями зору та слуху сприятливих умов в процесі отримання інформації з Інтернет та розвивати свої здібності.

Сучасний тифлокомплекс складається з: системного блоку, стандартної клавіатури, монітору, аудіо колонок; маніпулятору, навушників для людей з вадами слуху. На комп’ютерному тифлокомплексі встановлено спеціальне програмне забезпечення екранного доступу з синтезом мови.

Передбачено, що незрячий користувач апаратно-програмного комп’ютерного тифлокомплекс може отримувати інформацію з екрану монітора не візуально, а завдяки синтезатору мови.

Присутній голова правління Олександрійської виробничо-первинної організації Українського товариства сліпих Барбуца Микола Вікторович щиро подякував олександійським бібліотекарям за можливість користуватися безкоштовно таким тифлокомплексом в бібліотеці, де радо зустрінуть і допоможуть незрячим людям.

Хочеться звернути увагу на навушники з кістковою провідністю для людей з вадами слуху, які дозволяють передавати звукові хвилі через кісткову структуру черепа безпосередньо до внутрішнього вуха, тобто минаючи повітря та інші провідники.

Так, користуючись спеціальним пристосуванням, люди з вадами зору та слуху матимуть можливість відчути себе часткою повноцінного життя і бути більш поінформованими, знайти безліч літератури в мережі Інтернет чи відсканувати будь-який підручник з можливістю прослуховувати необхідні тексти, працювати з ними, набирати на комп’ютері власні наукові статті чи роботи, обмінюватись інформацією з усім світом.

Тож, запрошуємо Вас до Центральної міської бібліотеки – місця для спілкування, читання та проведення дозвілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.