Відеолекторій з елементами тренінгу «Шкільний булінг! Що з цим робити?»

Однією з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство. Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Цій проблемі і було присвячено відеолекторій з елементами тренінгу «Шкільний булінг! Що з цим робити?», проведений бібліотекарями ЦМБД ім. Ю. Гагаріна разом з учнями 7-8-х класів Олександрійського колегіуму та фахівцем МЦ СССДМ міської ради Вадимом Немовим.

Захід мав на меті виробити знання й уміння з визначення ознак фізичного, психологічного насильства над дітьми, ознайомити з поняттям “булінг” і його запобіганню у школі.

Бібліотекар Лариса Бовгиря розповіла, що таке боулінг або шкільне цькування, які види булінгу бувають, які наслідки, якщо їх своєчасно не зупинити та як відрізнити булінг від шкільних жартів.

Фахівець соціальної служби Вадим Немов з першої хвилини заволодів увагою дітей. Розповів про насильство та жорстокість, які направлені на одну дитину, надав поради дітям, як себе поводити, якщо вони стали жертвами булінгу, що можна зробити, щоб зупинити явища булінгу у дитячому середовищі і чи існує булінг серед дітей Олександрії.

Школярі брали активну участь в обговоренні теми насильства серед однолітків, розігрували різні ситуації, приймали участь у конкурсах, іграх, виконували практичні вправи та шукали шляхи їх вирішення. Завдяки тренінговим вправам спеціаліст МЦСССДМ спробував допомогти зрозуміти почуття жертви булінгу, та поведінку агресора. Вправа “Обзивалки” налаштувала учасників тренінгу на співпрацю, знаходження спільної мови.

Учасники заходу вивчили першочергові правила допомоги дитині справитися з булінгом: 1. Зберігай спокій і обійди ситуацію. 2. Розкажи дорослому, якому ти довіряєш — вчителю, директору, психологу про те, що трапилося, або повідом про це анонімно. 3. Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий.

Захід «Шкільний булінг! Що з цим робити?» супроводжувався переглядом відеофільмів та відеороликів.

Сподіваємося, що проведений захід позитивно вплинув на учнів і розвинув у дітях толерантність та вміння бути гарними друзями, однокласниками, людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.