2

Відео-подорож «Пам’ятниками Кобзаря»

Щороку навесні, 9 березня, ми зустрічаємося з вічно живим Шевченком. Він приходить щоразу новим, неповторним. Як весна оновлює природу, так слово Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, палко любити свій народ, свою Україну.

Український народ свято вшановує пам’ять свого безсмертного пророка, поета. Кожного року ми відзначаємо Шевченківські дні. Линуть над світом вірші та пісні, написані Тарасом Шевченком. А його величний образ постає у нових ліричних творах поетів.

В центральній бібліотеці нашого міста завжди плекають пам’ять про видатного письменника, як символ українства. 6 березня зібрались на відео-подорож «Пам’ятниками Кобзаря» підопічні пенітенціарної служби, поринувши у далеке зарубіжжя : Бразилію, Данію, Італію, Казахстан, Канаду. Образ Великого Кобзаря постав перед присутніми у вигляді першого українського національного інтелігента, котрий, проживши лише 47 років, залишив після себе величезну спадщину друкованого слова. У ході мандрівки виявилося, що майже у кожному місті, де існувала українська діаспора, встановлено пам’ятник Кобзареві. А їх налічується 1384. Це рекордний показник для діяча культури.

На кінець зустрічі було зроблено висновки: сьогодні ціною героїв, які пожертвували та продовжують жертвувати своїм життям за нашу свободу, ми тепер виборюємо справжню Незалежність, про яку мріяв великий Кобзар Т.Г. Шевченко, і про яку вже ніхто не зможе сказати, що воля і свобода далися Україні надто легко. Наш народ свято вірить в те, що Україна постане завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.