В пошуках скарбів

Я вірю: кожен буде там, куди все життя прагне сам…

Англійський письменник, засновник і теоретик неоромантизму, літературний критик, поет, шотландець за походженням Роберт Льюїс Стівенсон народився 13 листопада 1850 року в м. Единбурзі (Шотландія), де провів дитинство та юність. Він прекрасно знав про історичне минуле свого народу, про багаторічну боротьбу Шотландії за незалежність. В історії і фольклорі його приваблювали такі сюжети й образи, у яких утілено одвічне прагнення народу до волі. Це знайшло відображення у відомій «Баладі про вересовий напій».

Творчість письменника добре відома й у нашій країні. Для нас він залишається передусім дитячим письменником, автором однієї книги – «Острова скарбів», а також Стівенсон відомий пригодницькими романами «Чорна стріла», «Володар Баллантре», «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда». Проте він написав і багато віршів. Його збірки «Дитячий квітник віршів», «Підлісок», «Балади» відомі не тільки дорослим, а й дітям. З творами відомого письменника запрошуємо ознайомитися на виставці-квесті «В пошуках скарбів», яку презентує Центральна міська бібліотека.

Письменник на все життя зберіг потяг до прекрасного, він прагнув надати життю повноту і яскравість, віднайти у звичайній людині героя. Герої його творів завжди виявляють мужність і шляхетність, живуть яскравим і незвичайним життям.

Крім того, варто згадати і про те, що чимало творів Стівенсона були екранізовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.