12

Україна в нас єдина – бережи її, дитино

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Саме тоді на площі перед Київською Софією було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Цей день — ніби свято з майбутнього. Віконце до перспективи, яку народові ще потрібно осягнути.

22 січня семикласники Олександрійського колегіуму мали можливість заглянути у історичне віконце «Україна в нас єдина – бережи її, дитино». Під час заходу в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Школярі переглянули відео-фільм «Акт злук: відтворення історичної правди», а потім спілкувались, визначаючи історичне значення Соборності України на сучасному етапі та взяли участь у історичних вікторинах: «Відгадай хто це», «Так чи ні», «Знавці історії»

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.