“Україна читає дітям” Зустріч з Т. П. Левченко

У рамках національного проекту “Україна читає дітям” відбулася зустріч учнів молодшого шкільного віку ЗНЗ №10 із заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителем початкових класів, лауреатом обласної премії імені Василя Сухомлинського, автором 4 навчальних книг для учнів початкових класів і просто чарівною жінкою та цікавою людиною – Тетяною Петрівною Левченко.

Цікаво та захопливо, казково-неповторно розпочала свою розповідь Тетяна Петрівна.

«Моє дитинство… Це було так давно і ніби вчора. Я народилася у найкрасивішому селі Рівному, що у Новоукраїнському районі. Жила в такому будинку, що був мрією будь-якого поета чи письменника. Двір поріс споришем, біля порога схилилися вишня з горіхом в обнімку, сливи, ніби намистом, обв’язали подвір’я, відділивши його від городу, а величезний город спускався до широкого берега з високими, м’якими травами, які скошували на сіно. А в кінці берега – малесенька річка зі швидкою течією. Поруч з будинком – провулок, де все літо пасла гусенят, в кінці провулку – криниця, а обабіч – кущі бузини, бузку, вишневий сад. Чому так багато розповідаю про свою домівку? Бо рідна ж, найкраща. І саме у тому куточку, біля річки, чи в садочку, чи біля розлогого бузку читала улюблені книги. Їх було так багато, що всі і не пригадаєш, але першими були, як і у всіх, казки. Спочатку бабусині – незвичайні, неповторні, мамині – чарівні, дідусеві – з посмішкою, аж доки не навчилася сама читати. А потім мандрувала сторінками казок, пригод, подорожей, оповідань без допомоги дорослих.

Найулюбленіші книги з дитинства сьогодні принесла вам. Корній Чуковський «Від 2 до 5», Є. Велтістов «Пригоди Електроніка», А.Дімаров «На коні і під конем», В. Нестайко «Тореодори з Васюківки», Зірка Мензатюк «Як я руйнувала імперію»».

Тетяна Петрівна розповіла дітям найцікавіші моменти з цих книг, зачитувала найсмішніші випадки, розповіла про своє враження від них, порекомендувала дітям читати книги, адже читання книг – це надзвичайно захоплююче заняття. Кожного разу, коли відкриваєш для читання книгу, не знаєш, де ти побуваєш з її героями: чи то в Африці, чи Австралії, будеш рахувати голови худоби, чи голів колгоспу, будеш мандрувати непролазними хащами, чи на повітряному кораблі, чи, може, здійсниш кругосвітню подорож.

Мабуть, жага до читання спонукала обрати таку професію, а також любов до читання підштовхнула до написання своїх книг. Чотири книги, написані та видані Тетяною Петрівною, а саме: «Витівки помилки», «Кошик казок про природу із лісу, саду та городу», «Чарівне намисто» та «Казкова математика» навчають дітлахів українській орфографії, математиці, знайомлять з природою та екологією.

Затамувавши подих, діти слухали розповідь вчительки про її життєвий та творчий шлях, про книги, написані для дітей – «Казки про малят і звірят» та «Бабусині оповідки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.