2

«У кожнім серці небайдужім – безсмертне слово Кобзаря»

Ось і знову прийшла довгоочікувана весна, і знову ми вшановуємо Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, адже український народ свято береже у своїй пам’яті це ім’я і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління.

Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову.

2 березня 2017 року в бібліотеці-філії №5 та бібліотеці – філії №3 з обслуговування дітей відбулася літературна година «У кожнім серці небайдужім – безсмертне слово Кобзаря», на яку були запрошені студенти Олександрійського професійного ліцею та старшокласники гімназії ім. Т.Г.Шевченка.

професійного ліцею та старшокласники гімназії ім. Т.Г.Шевченка. Багато років пройшло після смерті Великого Тараса. Але його поезії, його картини забути неможливо. Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час лихоліть і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Багато з них стали піснями, і тепер вже ніхто не може їх відрізнити від народних пісень.

стали піснями, і тепер вже ніхто не може їх відрізнити від народних пісень. Учні прослухали цікаву розповідь про життєвий шлях Шевченка від кріпака до вільної людини . Юнаки пізнавали Шевченка не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника. Документальний фільм ознайомив молодь з невідомими сторінками життя Т.Г.Шевченка

Захід показав, що палкі слова Великого Кобзаря звучать і сьогодні життєдайно та велично, закликаючи сучасників любити свій край, свою рідну Батьківщину. Учні декламували вірші, читали уривки із священної книги «Кобзар» та переглядали ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка., а також відповідали на запитання вікторини «Знавці життя і творчості Шевченка».

До заходу бібліотекарями була оформлена яскрава книжкова виставка під назвою «У кожнім серці небайдужім – безсмертне слово Кобзаря» за розділами:

  • – Шляхами Тарасової долі;
  • – Слава Шевченка – слава України;
  • – Крізь віки він будить дух народу.

На виставці були представлені книги про життя та творчість видатного Кобзаря та його вічно сучасні твори.

Учасники заходу навперебій відповідали на запитання. А це значить, що Шевченко – сучасник для всіх поколінь. Бо він – супутник свого народу і цілого людства, гордість та слава для України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.