Тут згусток болю, смутку чорний дзвін

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Саме у цей день, 31 рік тому, було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва – це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.

В бібліотеці-філії №10 організовано виставку одного дня «Тут згусток болю, смутку чорний дзвін». На ній розміщено книги очевидців цієї трагедії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ. Бібліотекар познайомила з літературою представленою на книжковій виставці та порекомендувала прочитати художні твори Л.Костенко, Є.Гуцала, І.Драча та інших про страшні події 1986 року.

Світла пам’ять героям-ліквідаторам, які ціною власного життя зупинили розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та врятували майбутнє для своїх нащадків.

Ми низько схиляємо голови перед неоціненними мужністю, героїзмом ліквідаторів, які не думали про нагороди, не ховалися за спинами товаришів, іноді не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.