Туберкульоз: реальність та міфи

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

В Україні епідемія туберкульозу оголошена з 1995 року. Ситуація з туберкульозу в Україні і досі залишається складною. З метою привернення уваги до проблеми боротьби з туберкульозом та інформування дітей та їх батьків про небезпеку і тяжкі наслідки зараження туберкульозом, про засоби профілактики цієї хвороби у бібліотеці-філії №10 пройшла година спілкування учнівської молоді з лікарем-фтизіатром І категорії Олександрійського протитуберкульозного диспансеру П’ятковською Оксаною Віталіївною.

Лікар розповіла про симптоми туберкульозу, про те, як захистити себе та своїх близьких від цієї тяжкої хвороби, до якого лікаря варто звернутися, коли помітиш схожі на туберкульоз симптоми. Також молодь дізналася, що з туберкульозом можна і потрібно боротися, а для його попередження необхідно додержуватися норм особистої гігієни. Оксана Віталіївна навела статистичні дані: щороку страшна хвороба забирає життя у 2 мільйонів людей.

В ході заходу учні отримали відповіді на численні запитання, а саме: Які симптоми дозволяють припустити у людини туберкульоз?, Які органи вражає ця хвороба?, Для чого потрібна проба Манту? Чи виліковується туберкульоз? Що чекає на хворого у разі його відмови від лікування? та інші.

Крім того, учасники заходу мали змогу розглянути рентгенівські знімки здорової людини та людей хворих на туберкульоз різних стадій, які принесла лікар.

В кінці заходу бібліотекар зазначила: «Інформованість набагато краща. Принаймні можна сказати, що Ви станете обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте ознаки захворювання. Тож, відповідно, уважніше будете слідкувати за станом свого здоров’я і, звичайно, зможете відрізнити туберкульоз від звичайної простуди».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.