Томіліна Лідія Марківна

Томіліна Лідія Марківна – ветеран Другої світової війни, визволитель міста Олексардрії, активіст ветеранського руху міста по патріотичному вихованню молоді та учнів.

За активну участь у патріотичному вихованні молоді, роботу в міській організації ветеранів України та багаторічну плідну трудову діяльність присвоєно звання Почесний громадянин міста Олександрії – рішення міської ради від 25 травня 2012 року №614.

Томіліна Лідія Марківна народилася 15 травня 1926 року в м.Олександрії Кіровоградської області. Бойовий шлях, учасниця Другої світової війни Томіліна Л.М., пройшла з боями в період війни від Бєлгорода до Чехословаччини, у складі 214-ої стрілецької дивізії, санінструктором. Учасниця визволення Кіровоградщини: Куцеволівки, Дівочого поля, Недогарок, Косівки, Знам’янки, Кіровограда та рідної Олександрії.

Після закінчення війни сім’я Томіліних Лідії Марківни та Бориса Семеновича, теж визволителя міста та Почесного громадянина міста Олександрії, на жаль відійшов у вічність у 1995 році, певний час проживала на західній Україні.

У 1956 році сім’я переїхала на постійне місце проживання в місто Олександрію, більше 30 років Лідія Марківна працювала у дитячому садку №16, закладі для дітей з малими та загасаючими формами туберкульозу. Ставлення Лідії Марківни до виконання службових обов’язків, відношення до людей – були прикладом для інших працівників впродовж всіх років трудової діяльності.

Все своє свідоме життя Томіліна Л.М. проводить велику роботу по військово-патріотичному вихованню молодого покоління олександрійців. Це сотні проведених зустрічей у навчальних закладах, музеях, бібліотеках міста.

Нагороджена орденами «За мужність» і Великої Вітчизняної війни ІІ ст., медаллю «За бойові заслуги» та 15 ювілейними медалями.

Інформацію взято з сайту Олександрійської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.