Там де Крути – квіт у полі

29 січня в Україні відзначається День пам’яті героїв Крут.

Вже сто років минуло з того дня, як юнаки, в кількості 300 осіб, взяли зброю і вийшли на бій з російсько-більшовицьким окупантом. Це було під Крутами. Хоч ворог був сильнішим, але молодь, навіть не думала відступати. Ця битва стала символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Щоб згадати трагічну сторінку в історії нашої держави та вшанувати пам’ять молодих борців за волю, що загинули під станцією Крути, захищаючи молоду Українську Республіку, працівники бібліотеки для юнацтва та молодь (учні Олександрійського навчально-виховного комплексу №17 та № 9) з допомогою слайду-подій «Там де Крути – квіт у полі», відтворили січневі події 1918 року.

Під час заходу учні переглянули відео «На Аскольдовій могилі», «Ніколи не плач», прослухали «Баладу про Крути» Павла Дворського. Особливо зворушили присутніх фрагменти фільму «Нескорені. Григорій Пипський».

Присутні схилили голови у хвилині мовчання на знак поваги до подвигу тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ во ім’я своєї України. Вони загинули, щоб ми жили.

Вічна слава Героям Крут!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.