Священик – не професія, а покликання

Ще менше, ніж два десятиліття тому молода людина, яка обирала для себе священицький стежину, наражалася на величезну кількість відвертих і прихованих пасток.

Її викликали до військкомату саме в день вступних іспитів до семінарії, в неї відбирали паспорт і нагадували про родичів-упівців, на неї накладали штрафи за не скоєнні правопорушення.

Тепер проблеми інші. Потреба у священиках велика – храми освячуються практично щотижня, і їх не вистачає. Особливо в далеких селах. Особливо освічених і духовно зрілих.

Доброю традицією стало в бібліотеці-філії №10 проведення респект-зустрічей з представниками різних професій. Серед запрошених вже були: журналісти, рятувальники, пожежники, військові, поліцейські, то ж, довго думали-гадали кого покликати на чергову зустріч і вирішили – священика. А чому б і ні!

Сьогодні, учні старшого шкільного віку ЗНЗ №10, мали змогу поспілкуватися з ключарем місцевого Храму на честь Різдва Хрестового о. Димитрієм, який розповів про свою професію, вірніше службу, про те, що необхідно для того, щоб стати священиком, де зараз можна здобути освіту, про своє враження від нашого міста. Він наголосив, що ключовим моментом у службі священика є творіння добра. Адже вважається, що добро завжди віддається сторицею і приносить душевну рівновагу. Добрі справи необхідно робити просто так, не чекаючи винагороди та похвали.

Учні із задоволенням спілкувалися та задавали питання, а їх було чимало, це і: чому не варто сердитись на інших? Навіщо прикладатися до ікон? Що сильніше добро чи зло? Скільки потрібно навчатися на священика? Хто вони сучасні священики? Як і чим живуть? Як прийшли до Бога і до Церкви? та інші. На всі свої питання діти отримали повні та вичерпні відповіді.

Наприкінці заходу, отець Димитрій наголосив, що при виборі будь-якої професії варто враховувати що б це тобі подобалося не тільки сьогодні, а й потім, коли ти вже здобудеш освіту.

Без покликання людина не житиме тим, що робить. Якщо у вас немає покликання бути лікарем, вчителем, священиком, то будь-які причини ними стати будуть невластивими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.