Священний образ

Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Можливо, саме тому так багато свят на честь Богородиці саме восени.

Це і свято Різдва Пресвятої Богородиці, або, як кажуть у народі, «Друга Пречиста», і одне з найбільших свят – свята Покрова – Покров Пресвятої Богородиці.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським у 1164 році. Встановлене воно на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови хустку – покрову і розкинула її над людьми, що знаходились у церкві, одночасно молячись за їх спасіння і врятування від біди. Особливо шанували на Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах.

Храми, монастирі будувалися на честь Пресвятої Богородиці, її шанували, до неї зверталися у своїх молитвах, їй присвячували свою творчість художники і композитори, поети і письменники, а вона в свою чергу надихала їх та допомагала.

12 жовтня в АРТ-холі центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна відкрито виставку вишитих ікон «Священний образ», яка присвячена великому православному святу Покрови Пресвятої Богородиці.

На виставці представлені роботи олександрійських майстринь – Любові Антоненко, Алли Фрідман, Олени Руденко, Ольги Головко, Валентини Денисової, Юлії Підголи, Лариси Хамідової.

Помилуватися неймовірними іконами, городяни можуть ще протягом місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.