2

«Слово до слова – звучить рідна мова»

Спитай себе, дитино, хто ти є, І в серці обізветься рідна мова; І в голосі яснім ім’я твоє Просяє, наче зірка світанкова… Д. Павличко


Н
аша рідна мова є душею волелюбного, нескореного, сильного духом українського народу. Велична та милозвучна, отримана нами у спадок від предків, вона протягом віків гартувалася, збагачувалась і відточувалася творчістю звичайних людей, письменників. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Її збереження для нащадків – важливе завдання для усіх нас.

Саме тому бібліотека-філія № 8 для юнацтва зібрала в читальній залі учнів 10 кл. Олександрійського колегіуму. Захід «Слово до слова – звучить рідна мова» проходив у вигляді мовного ралі, тобто був пов’язаний з ігровим характером, швидкістю і захоплюючим ефектом справжнього змагання, але не спортивного, а мовного. Старшокласників захопили різноманітні конкурси: «Мовознавець – Всезнайка», «Бліц-опитування», «Додай – відніми», «Поєдинок капітанів», «Привітай свій рід».

За допомогою мовного ралі працівникам бібліотеки вдалося перевірити знання учнів з української мови та залучити їх до джерел літературної спадщини рідного краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.