«Щоб поминальна свічка не згасала, Завжди ми пам’ятатимемо про вас…»

Ось уже 10 років поспіль за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яке було ухвалене 22 листопада 2004 року, 8 і 9 травня увесь світ відзначає День пам’яті і примирення, вшановуючи пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Ветерани колись протиборчих країн не раз зустрічалися, щоб схилити сиві голови і вшанувати пам’ять загиблих у безглуздому протистоянні, а їхні нащадки, вдумливо переосмисливши повчальні уроки історії, давно знайшли шляхи порозуміння, і щороку 8 травня майже у всьому світі відзначають День пам’яті і примирення.

Саме тому бібліотека-філія № 8 для юнацтва зібрала в читальній залі учнів 11 кл. ОНВК №17. Захід «Щоб поминальна свічка не загасла, завжди ми пам’ятаємо про вас!» проходив у вигляді вечора-реквієма, адже ми усі сьогодні в скорботі й з великою шаною, вдячністю згадуємо героїв Другої світової війни, котрі відвоювали для нас мир і відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.

Бібліотекарі познайомили школярів з тим надзвичайно вагомим внеском, який внесла Україна у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

Війна – це зруйноване вщент колишнє життя, осиротілі діти, смерті і поранення, голод, злидні і постійний страх за своє життя і життя своїх близьких. Це згорблені матері, які щодня і щоночі чекають додому своїх синів, які вже загинули, захищаючи рідні поля своїми грудьми. Це відчайдушні крики молодих дівчат з тих селищ, в які вривалися орди військових – завойовників.

 

Війна, перш за все, – це конфлікт, який приводить до збройного зіткнення. Сучасна молодь повинна вміти уникати будь-яких конфліктних ситуацій, а в разi їх виникнення — вмiти їх подолати. Тому бібліотекарі запропонували учням невеличку вправу «Рай і пекло», мета якої – вирішувати конфліктні ситуації, не вдаючись до насильства і бійок; вчитися визнавати свою частку відповідальності за виникнення конфлікту і знаходити шляхи примирення.

Дуже важливо, щоб сучасна молодь стала нашою надією у створенні культури мирного співіснування, примирення та процвітання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.