Щедрівка й Коляда в нашу хату загляда

Не встигли оговтатись від новорічних карнавалів, як Коляда стукає у двері.

Різдво Христове – велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа. Свято Різдва Христового є першим у новому році. Традиційно, напередодні Різдва (на Святвечір) починають колядувати.

Колядують діти, дорослі парубки та дівчата. Але першими оповісниками народження Христа в різдвяних обрядах у давнину були діти та підлітки, які обходили ватагою багаті й бідні оселі, співаючи колядки та щедрівки. І в кожній хаті світлішало, людям ставало легше на душі. Колядників чекали з нетерпінням і щедро віддячували їм яблуками, горіхами, бубликами. Вважалося, чим більше дітей завітає до хати, тим щедрішим для її господарів буде новий рік.

Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна не стоїть осторонь народних звичаїв та традицій. Тож, працівниками бібліотеки було організовано сімейні новорічно-різдвяні передзвони «Щедрівка й Коляда в нашу хату загляда». Бібліотекарі запропонували своїм маленьким відвідувачам – учням молодших класів та діткам з інвалідністю Громадської організації «Серце матері» справжнє народознавче свято, де мали місце танці і пісня, веселощі і духовні цінності, казка і живе спілкування.

В цікавій та доступній формі казки пройшло свято, малеча з великим задоволенням зустрічала різдвяного Ельфа, кмітливого Вовчика, веселу пані Свинку та мудру Лисичку й разом з казковими героями допомогла самотній тітоньці пройнятися духом Різдва та знайти друзів. Співали колядки та отримували за них подарунки.

Свято колядок та зустрічі з нашими добрими друзями Снігуронькою, бабою Ягою, лисицею Алісою та котом Базиліо в новому 2019-му році пройшло в чарівній казковій атмосфері. Новорічно-різдвяні пригоди продовжуються…

В бібліотеці, як завжди, гамірно, лунають дитячі голоси, відбувається весела метушня, сяє вогнями новорічна ялинка, лунає музика. А на порозі всіх зустрічає білий сяючий Олень.

Захід відбувся в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.