1

«Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих»

Ось і настав травень. Одяглися сади у чарівні білі квіти, починають радувати дивовижні свічки каштанів, а у повітрі розливається тонкий і ніжний аромат.

Здається, вся земля випромінює радість і щастя, нестримну жагу до життя. В такі прекрасні дні, 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та 72 річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Поміж нас стає все менше ветеранів, час невблаганний… Тим, кому довелося в далеких сорокових у вісімнадцятирічному віці піти на фронт, зараз далеко за 90. На жаль, далеко не кожен з них ще має здоров᾽я, щоб прийти на зустріч із молодим поколінням та розповісти про ту страшну війну.

На годину пам’яті «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих» до бібліотеки-філії №5 зібралися юнаки Олександрійського професійного ліцею.

Бібліотекар закликала сучасну молодь не забувати ті далекі роки 1939-1945: найтяжчі, гіркі шляхи відступу, дороги сліз, горя, поневірянь, смерті, небачену людську мужність, шляхи Великої Перемоги. Тяжкою була дорога до Перемоги, вона була такою очікуваною і бажаною.

 

Доповнили захід документальні сюжети відео-хроніки тих днів та пісні про війну. Учасникам заходу була представлена книжкова виставка «Україна в полум’ї війни».

Всі присутні вшанували пам’ять тих, хто навіки залишився на фронтах війни хвилиною мовчання.

Пам’ять людська жива! Неможливо забути подвиг своїх дідів і батьків у Другій світовій війні. Ми будемо берегти і шанувати їх, стояти на варті миру, щоб ніколи не повторилась та біда, яку пережив народ у 1939-1945рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.