Секрети медіа під капелюхами

Щорічно за ініціативи ЮНЕСКО відзначається Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності.

Цього року він проходить 24-31 жовтня 2018 р. під гаслом «Медійно та інформаційно грамотні міста». Це чудова нагода привернути увагу, проаналізувати і відсвяткувати досягнення на шляху до медійно та інформаційно грамотного суспільства.

Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна не стоїть осторонь цієї події. Саме тому, 25 жовтня працівники дитячого Інтернет-центру запропонували п’ятикласникам навчально-виховного комплексу “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа” медіамеседж «Секрети медіа під капелюхами».

Бібліотекарі повідомили дітям, що сьогодні вони подорожуватимуть медіапростором. А, оскільки подорож буде не простою допомагатиме їм команда Фіксиків, професіоналів у медіапросторі, їх завдання – визначити безпечні і небезпечні місця в ньому і навчити правилам поведінки без загроз для життя.

В незвичайну подорож улюблені герої взяли шість капелюхів. «Метод шести капелюхів» — це один з найдієвіших прийомів з організації мислення, розроблений англійським письменником, психологом і фахівцем в області творчого мислення Едвардом де Боно. Він допомагає розвивати гнучкість розуму, креативність, приймати правильні рішення.

Разом з бібліотекарями діти замислювалися над викликами сучасних інформаційних потоків, впливом медіа, навчалися розпізнавати маніпуляції і пропаганду, обирали власних медіагероїв і створювали медіамеседжі. Учасники мали можливість поглибити знання щодо основних понять «медіатекст», «медіапростір», «інтернет», та безпеки в Інтернеті.

Учні розробили та презентували листівку-пам’ятку з безпечної поведінки в медіапросторі, аналізували фейкові новини, реклами.

«Захід, − на думку вчителя Москаленко В.А., − був цікавим, корисним, пізнавальним!!! Освіта в галузі медіа – це важливий та інноваційний підхід до виховання вдумливих, активних та обізнаних дітей».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.