
«Історія мого міста»
“Мій рідний край – моя Олександрія”
Розділ ІI «Історія мого міста»
Прошу тебе, мій краю, не забудь
Хто так любив тебе і врятував любов’ю
Хто оросив тебе своєю кров’ю,
Пройшовши по тобі останню путь.
В.Жахалов
Ф. К. Белявін, А. С. Пом′ятунов. Олександрія – місто гірників (Короткий історико-краєзнавчий нарис) . – Дніпропетровськ: «Промінь», 1968
Пропонований історичний нарис є спробою стисло розповісти про далеке минуле Олександрії та роки радянської влади.
Цапюк С.К., Петленко В.П. Олександрія вчора, сьогодні, завтра : (Нариси з історії нашого краю). – м. Олександрія, 2004. – 120с.
Нариси про найважливіші події нашого краю віддавніх часів до сьогодення. 60-ти річчю Великої Перемоги, бойовим і трудовим подвигам олександрійців автори присвячують свою книгу з надією, що наступні покоління продовжать славні традиції нашого міста.
Кохан А.І., Сурженко Л.І. Стара Олександрія в листівках і фотографіях/ Худ. В.А.Кононенко. – Олександрія, 2006. – 50 с.
Ця книга – це перший крок у пошуках та збереженні фотодокументальних матеріалів про минуле нашого славного міста. Кожна фотографія – це документальне відображення певного місця, будинку, вулиці. Та зібрані разом вони створюють строкату панораму давньої Олександрії. Матеріали надані міським краєзнавчим музеєм ім. А.Ф.Худякової та авторами власних колекцій.
Протоиерей Василий Никифоров. Материалы для возникновения церквей в Александрийском уезде Херсонской губернии /Изд. В Одессе в 1901г.- переиздан.: Александрия, 2004г
Книга першого відомого краєзнавця м.Олександрії Василя Миколайовича Никифорова (1832-1908рр.) – настоятеля Свято-Успенського собору. Сорок років протоієрей Василій віддав священнослужінню, опікувався розбудовою церковно-приходських шкіл в повіті, вів велику просвітницьку діяльність, захоплювався археологічними та історичними дослідженнями.