ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ»

Професійне вигорання… Що це за явище та як його попередити?

Найбільша небезпека в тому, що розвивається воно поступово, день за днем. Чим довше людина накопичує внутрішнє напруження, тим яскравіше проявляється вигорання. Самостійно подолати цей синдром людині практично нереально. Тому пряма відповідальність кожного фахівця – відстежувати в собі подібні симптоми і вживати необхідних заходів на ранніх стадіях.

Для того, щоб виявити й подолати основні прояви професійного вигорання у працівників Петрівської виправної колонії, які завітали до бібліотеки для юнацтва, було запрошено практичну психологиню Гаврилюк Олену Володимирівну. Вона організувала для присутніх тренінгове заняття.

На початку заходу психологиня провела діагностику за допомогою вправи з виготовлення і презентування ляльок з паперових серветок. Вправа сприяла не стільки виявленню основних симптомів синдрому професійного вигорання, скільки створенню сприятливої атмосфери для подальшої роботи.

Крім того, учасники тренінгу ознайомилися з пірамідою потреб Абрахама Маслоу, а також із типами темпераменту Айзенка та особливостями роботи нервової системи. Кожен із присутніх висловлював власне бачення почутого.

Під час тренінгу учасники обговорювали можливості прав і самосвідомого вибору, а ще працювали в напрямку АРТтерапії з метафоричними картами. Вправи «мій власний шлях» і «пошук ресурсу» були надзвичайно корисними, оскільки дали присутнім можливість задуматись про майбутні кроки в житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.