4

ПСИХОЛОГ-ТАЙМ «ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЛЯ, АБО ЗЛО, ЯКЕ НЕ ВИДНО»

Депресія, безпорадність, зневіра в світі та в собі, думки і спроби самогубства – це все наслідки психологічного насилля.

Його непросто помітити ззовні. Нема синців та подряпин, як у потерпілих від фізичного кривдження, але є шкода психічному стану людини та її самооцінці.

Якими є прояви психологічного насилля щодо дітей, які його ознаки та що робити, якщо в стосунках є психологічне насилля? На цю тему активно дискутували вихованці Ліцею інформаційних технологій із практичним психологом Оленою Гаврилюк під час психолог-тайму «Психологічне насилля, або зло, яке не видно», яке організували працівники бібліотеки для юнацтва.

Не кожен може розрізняти і бачити, що до них застосовують психологічне насилля. Більшість уважають, що нічого страшного не відбувається, та Олена, разом з ведучою заходу, навели підліткам приклади проявів цього явища.

Психологиня змогла привернути увагу дітей на деякі більш серйозні речі. І в ході такого відвертого спілкування учні наводили деякі власні приклади життєвих ситуацій. Щирість, відвертість та взаєморозуміння захопило кожного. Саме тому деякі учні після закінчення заходу залишились на індивідуальне консультування

А психологічні вправи з фахівцем допомогли дівчаткам зробити аналіз свого внутрішнього світу та знайти ті причини, що найбільше бентежать їх у житті. Олена професійно окреслила, на що потрібно звернути увагу першочергово юним учасникам заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.