Промоція читання за допомогою піктограм альтернативної і додаткової комунікації

«Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе», – писав В.О. Сухомлинський.

А якщо діти мають труднощі з мовленням, в тому числі і з читанням? Та чи існують способи адаптувати книжки для розвитку дітей з мовленнєвими порушеннями?

Звісно, що так! І один з них – використання піктограм, малюнків до кожного слова, які пояснюють його зміст. Піктограми – це один із засобів альтернативної і додаткової комунікації, допоміжної технології для розвитку людей з інвалідністю.

Саме ця тема і розглядалася 18 лютого 2021 року під час вебінару «Промоція читання за допомогою піктограм альтернативної і додаткової комунікації (АДК)». Організатор – видавництво «ДивоГра», офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація, яке розробляє книги і посібники для дітей з особливими освітніми потребами (з аутизмом, затримкою інтелектуального розвитку і порушеннями мовлення).

Про успішний досвід розвитку навичок читання за виданнями, які адаптовані піктограмами, розповідала лідерка соціального підприємства «ДивоГра» Ганна Усатенко, практикуючий психолог, підприємниця.

А ще ми познайомилися з дитячими книжками, які навчають читанню за допомогою піктограм PCS: «Білосніжка»; В. Кисельова-Саврасова «Зоопарк», «Емоції», «Сашко іде до школи» та К. Єгорушкіної «Арчі». Книжки з піктограмами створені саме для того, щоб допомогти дітям з особливими потребами відкрити для себе соціальний світ, навчитися читати та розуміти історії, а також спілкуватися з друзями і рідними.

Дізнатись більше про піктограми та альтернативну і додаткову комунікацію (АДК) в цілому можна у презентованій Брошурі з АДК.

Вебінар був корисний, пізнавальний та цікавий. Ми, бібліотекарі, отримали практичні інструменти по роботі з книжками з піктограмами та картками, які зможемо використовувати в своїй діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.