1

ПРАВОВИЙ ФЛЕШБЕК «ЛЮБОВ НЕ ВБИВАЄ»

Третина всіх жінок і дівчат впродовж свого життя зазнають фізичного чи сексуального насильства, а половина загиблих у світі жінок стають жертвами насильства з боку своїх партнерів чи сім’ї.

Дійсно, тема насилля на сьогодні залишається актуальною, адже її жертви, страждаючи від знущань, не знають, що робити, як діяти, куди йти і звертатися за допомогою.

Саме з цією метою для вихованців НВК “ЛІТ – СШ ІІ ст.” та Навчально-виховний комплекс “ЗНЗ 9 – спеціалізована школа” бібліотека для юнацтва організувала правовий флешбек «Любов не вбиває».

Дуже важливу інформацію у цій темі донесли до молоді інспектор ювенальної превенції у справах неповнолітніх Зраєнко Оксана Миколаївна та практична психологиня Гаврилюк Олена Володимирівна, які були присутні на заході. Мова йшла не тільки про кримінальну відповідальність, але й про те, куди необхідно звертатися. Тривала активна дискусія щодо видів насильства. За допомогою ситуаційного тесту «Що ти знаєш про насильство?» методом оцінки кожної з наведених ситуацій ведучі заходу перевірили, що молодь знає про домашнє насильство та як відрізнити сварку від агресії.

Вправа «Що ми можемо зробити?» показала молоді, що все передусім залежить від нас самих. Тільки ми можемо припинити насилля і тільки ми зможемо побудувати будинок без проблем домашнього насильства.

Психологиня Олена, граючи з молоддю в метафоричні карти «Батоги і пряники», методом аналізу дізналась у молоді їхнє ставлення до насильства. У кожного з нас є свої асоціації до слова «насильство». Тому присутні, обираючи карту, висловлювали свої думки на тему насильства, виходячи з власного досвіду і відчуттів. А за допомогою вправи «Знайди позитив» молодь визначила, що треба робити, щоб вийти із стану жертви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.