Правова гра-тренінг Мир і дружба не дива, просто знай свої права

16 вересня 2019 року шестикласники ОНВК №17 стали учасниками правової гри-тренінгу «Мир і дружба не дива, просто знай свої права», присвяченої правам дітей та їх відповідальності за правопорушення.

Спеціаліст Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Анна Олексіївна Лунга – Лягуша розповіла підліткам про Декларацію та Конвенцію прав дитини.

Тренінг почався з того, що діти виконуючи першу вправу «Витинанка», метою якої було показати учням унікальність кожної особистості, виготовили абсолютно різні вироби при тому, що усі виконували абсолютно однакове завдання. Діти дійшли висновку, що так сталося тому, що всі різні, кожен не такий як усі. Кожен – особливий, унікальний та неповторний – тому вироби у всіх вийшли різними. Та усіх об’єднує те, що права у нас однакові. А ще присутнім нагадали, що крім прав у них є і обов’язки. 

Анна Олексіївна провела з дітьми вправу «Аукціон» – дітей поділили на команди, кожна команда отримала назву права – вони повинні були пояснити як вони розуміють це право, та назвати його порушення у суспільстві. Діти добре справилися із завданням. 

Потім з учнями було проведено ситуативну гру, під час якої розглянуто декілька казкових судових справ із питань порушення прав дітей. Діти розбирали ці ситуації, малювали їх та називали статті Конвенції, за якими порушувалися права героїв.

Особливу увагу на тренінгу спеціаліст  приділила темі «Протидія булінгу», проблемі яка зараз є досить актуальною. Діти дізналися про види булінгу, як себе захистити, якщо вони раптом стали його жертвами, та до кого можна звернутися за допомогою. Переглянули відео «Протидія булінгу» – яке Анна Олексіївна коментувала дітям, та обговорювала разом з ними. 

Увазі користувачів була представлена тематична викладка «Права людини – гарантія розвитку людства».

Наприкінці тренінгу діти подякували гості за цікаву та змістовну інформацію. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.