Подвигу жити вічно!

20 вересня, напередодні Дня партизанської слави, який відзначається щорічно 22 вересня, до Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна на літературну годину «Подвигу жити вічно!» завітали учні Ліцею інформаційних технологій.

Бібліотекар розповіла про становлення та розвиток підпільно-партизанського руху в Україні, який за своїми масштабами був одним із найпотужніших у Європі. Про те, що сила і могутність підпілля і партизанського руху полягали у міцній їх підтримці українським народом.

Учням було представлено книги з історії підпільно-партизанського руху на Олександрійщині та нашому місті, в яких можна знайти інформацію про підпільні групи під керівництвом Якова Шахунянца, Петра Маркова, Леоніда Сидоренка, Якова Яковенка, про молодих патріотів – Михайла Олефіренка та Олександра Шакало.

Бібліотекар розповіла про те, що діяльність олександрійських підпільників тісно була пов’язана з діяльністю партизанського з’єднання імені Ворошилова під командуванням Іллі Даниловича Діброви, яке дислокувалося на території Чорного лісу та завдавало дошкульних ударів по тилах ворога, проводило масштабні диверсійні кампанії, наближаючи вистраждану Перемогу.

Згадуючи таких людей і доблесні їхні справи, маємо завжди пам’ятати, що партизанський рух, як і все пов’язане з минулою війною – це вічно жива історична пам’ять, яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати почуття патріотизму не гучними гаслами, а й ділом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.