Початок грудня, 43 рік

Давно відгриміли останні залпи радянсько-німецької війни. Далеко залишилися фронтові дороги. Та час безсилий перед пам’яттю.

Напередодні Дня визволення міста Олександрії від нацистських загарбників, 5 грудня, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки разом зі студентами педагогічного коледжу ім. В. Сухомлинського вклонилися безстрашному подвигу, в якому воєдино злилися мужність воїнів, партизанів і підпільників, героїзм трудівників тилу.

В ході історичного досьє «Початок грудня, 43 рік» бібліотекарі висвітлили хронологію історичних подій, починаючи з 6 серпня 1941 року, коли мирну працю жителів міста перервав віроломний напад військ нацистської Німеччини, до 6 грудня 1943 року. Бібліотекарі звернули увагу присутніх на літературу про ті страшні події та битви за визволення краю.

Ціна війни для жителів Олександрійщини неймовірно висока і ми маємо пам’ятати про подвиг наших предків не тільки 6 грудня, покладаючи квіти до пам’ятників чи обелісків, але й згадуючи кожного, хто загинув у тій війні.

Портрет-спогад «На безіменній висоті» нагадав присутнім про молоду дівчину на жорстокій війні – відому олександрійку, легендарну військову льотчицю, Героя Радянського Союзу – Антоніну Федорівну Худякову.

Увазі присутніх були представлена презентація «Зірка в нічному небі», відеоролик із серії «Славетні земляки» – Худякова А.Ф. та книги, в яких висвітлено життєвий шлях легендарної льотчиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.