Олександрійський народний аматорський театр ПК «Світлопільський»
Відомого на всю область режисера і керівника народного театру з Олександрії Юрія Дзбановського знає широке коло поціновувачів мистецького слова та акторської гри.
Лауреати, дипломанти, переможці конкурсів серед театралів за багато десятиліть стали візитівкою артистів-аматорів з Олександрії. Почесне місце серед цієї когорти, безперечно, що посідає незмінний керіник народного театру Юрій Ігорович Дзбановський. Першим режисером був Петренко Іван Лефодієвич. З 1967 року – режисер Дзбановський Ю.І.
Одною з перших знаменних подій, які викликають незабутні спогади, була вистава «Дума про Британку» Ю. Яновського, з якою колектив успішно виступав в районному центрі Баштанка Миколаївської області з нагоди 50-річчя Баштанської республіки.
Плідною сторінкою в творчому житті театру була дружна співпраця з українським драматургом, лауреатом Шевченківської премії О.С. Левадою, який у 1972 році приїздив до Олександрії на прем’єру своєї філософської драми «Фауст і Смерть».
1980-й – на комісію Укрпрофради з метою завоювання звання «Народний» пропонується вистава «Голубі олені» О. Коломійця.
27 березня 1981 року, саме в «Міжнародний день театру», в день прем’єри нової вистави «Святой и грешный» М. Варфоломєєва, постановою Президії Укрпрофради, аматорському колективу присвоєно звання «Народний». Це один із небагатьох діючих Народних колективів в області. Висока майстерність режисера, почесного громадянина міста Юрія Дзбановського та учасників театру відзначена Грамотами найвищих рівнів держави. Театр діє та радує прихильників своїми виставами, яких у колективі більше 30-ти.
За виставу «Святой и грешный» колектив, як переможець XXVII Театральної весни Кіровоградщини, нагороджується гастрольною поїздкою по Україні. 20 років «Святой и грешный» не сходив зі сцени.
Рік 1989-й – гастрольна поїздка в м. Новомосковськ з виставою «Самоубийца» М. Ердмана. Це була смілива і нова творча вдача народного театру. В 1987 році – перша публікація п’єси, написаної ще в 1930 році. На Україні – перша прем’єра у постановці нашого народного театру.
1992 рік – переповнена зала на виставі «За двома зайцями» М. Старицького і так майже на протязі 10 років.
2007 рік – «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого – переможець театральної весни Кіровоградщини, на честь 125 річниці українського професіонального театру.
В 2019 році народний аматорський театр ПК «Світлопільський» під керівництвом члена Національної спілки театральних діячів України, почесного громадянина м. Олександрії Юрія Дзбановського з комедією за твором М.Старицького «За двома зайцями» став кращим в області та здобув диплом І ступеню.
Колектив театру виборов перемоги у різних номінаціях: «Краща режисура» – режисер Юрій Дзбановський; «Краща сценографія» – художник Катерина Судакова; «Краще музичне оформлення»; «Кращий сценічний дебют» – актриса театру Оксана Радомська; «Кращий виконавець чоловічої ролі» – актор театру Дмитро Клюєв та «Кращий виконавець жіночої ролі» – актриси театру Тетяна Бессмольна і Світлана Мозгова.
Джерело: Історичний календар Олександрійщини на 2017 рік.
А ще радимо вам перейти за цими посиланнями:
Александрийскому народному аматорскому театру ДК «Светлопольский» 60! http://alexcity.com.ua/aleksandrijskomu-narodnomu-amatorsk/
Народний аматорський театр ПК «Світлопільський» – найкращий в області http://alexcity.com.ua/narodnij-amatorskij-teatr-pk-svitlo…/
Олександрійські театрали – найкращі https://www.youtube.com/watch?v=q1q9bC4e_1c
«Театральна весна Кіровоградщини»: підсумки, вроаження, сподівання. http://n-slovo.com.ua/…/%D1%82%D0%B5%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%…/