1

Олександрійська моя сторона, ти у серці навічно одна

Формування світогляду дітей неможливе без любові до своєї «малої батьківщини» – до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство.

Кожна людина на запитання: «Де найкраще місце на землі?» із впевненістю повинна сказати: «Там найкраще, де я народився».

Олександрія – місто з величним історичним минулим, має свою символіку, має славну трудову історію та гарні традиції, росте і розвивається, незважаючи на всі труднощі.

28 травня ми святкуватимемо 271- річницю заснування свого рідного міста. Багато це чи мало, кожен вирішує сам, але у ці святкові дні розумієш, що, як і людина, кожне місто має свою біографію. Як і людина, воно народжується і зростає. І в тій біографії, в різному часовому вимірі переплітаються тисячі людських доль; його історичні факти і події невіддільно пов’язуються з історією краю

В рамках святкування Дня міста бібліотека-філія №10 спільно з учнями 4-Б класу ЗНЗ№10 провели краєзнавчий уїк-енд «Олександрійська моя сторона, ти у серці навічно одна». Бібліотекар познайомила дітей з історією виникнення міста, його місцем знаходження на карті, різноманітними назвами, які передували назві Олександрія. Приємною несподіванкою для дітей стало знайомство з історико-архітектурними пам’ятками, живописними ландшафтами, які створюють гармонійний образ нашого краю – степової перлини. Було переглянуто мультимедійну презентацію, з якої діти дізналися про пам’ятки історії: «Кам’яна стінка», язичницький храм Богу Сонця, Березівський православний храм, архітектурний ансамбль на території Головківки. Велику цікавість викликав привабливий туристичний об’єкт «Лікарівська балка», ландшафтний заповідник «Велика і Мала скеля» та Олександрійський кінний завод. Про деякі з них діти чули вперше, про інші ділилися своїми знаннями та спогадами. Також було переглянуто відеофільм «Моє місто – моя гордість».

Краєзнавчий уїк-енд, підготовлений бібліотекарем, допоміг присутнім не тільки добре пізнати історію свого міста, а й знайти цікаві живописні міста Олександрійщини для літнього сімейного відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.