Обласний семінар-практикум

30 травня 2017 року Олександрійська міська централізована бібліотечна система приймала поважних гостей: керівники бібліотек Кіровоградської області зібралися на обласний семінар-практикум «Про взаємодію бібліотек в умовах сьогодення».

На цю подію бібліотечні фахівці дуже чекали та ретельно готувалися, щоб повною мірою продемонструвати усі свої успіхи та досягнення, поділитися планами на майбутнє та показати, як злагоджено вдається працювати 13-ти бібліотекам нашої системи на благо Олександрійської громади.

Відкриття обласного семінару-практикуму відбувалося у найпривабливішому місці – Палаці урочистих подій, який є чарівною окрасою Олександрії.

Міський голова Цапюк Степан Кирилович висловив слова привітання присутнім у залі, розповів про стратегію розвитку нашого міста, про те, як змінилася на краще Олександрія останніми роками, про вклад бібліотечної системи у культурне життя громади.

А далі – олександрійські сувеніри, квіти, подаровані міським головою Гаращенко Олені Миколаївні – директору Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського – та фото на згадку про приємні години перебування у квітучій травневій Олександрії.

Начальник управління культури і туризму Олександрійської міської ради Чернецька Вікторія Миколаївна розкрила досягнення і перспективи розвитку культурного простору міста, відзначивши високу популярність бібліотек серед громади завдяки інформаційній насиченості, інноваційності, креативності, нестандартним підходам до проведення заходів.

Дуже сподобалася гостям екскурсія на площу Героїв Чорнобиля, площу Соборну, до Олександрійського міського музейного центру імені А.Ф.Худякової, де усі отримали дуже цікаву інформацію про найцінніші експонати від Тетяни Вальчишеної – головного зберігача фондів.

Креативну та незвичну зустріч директорам обласних бібліотек влаштували бібліотекарі центральної книгозбірні міста. Там їх зустріли юні актори народного театру юного глядача «Апельсин» Палацу культури «Світлопільський» разом з їхнім керівником Світланою Мозговою в образах мімів, які уособлювали читачів різного формату. Не зробити селфі з ними було просто неможливо!

Бібліотека для юнацтва вітала своїх гостей сучасним танком у тільняшках, адже бібліотекарі працюють з молоддю, тож і асоціюють свою книгозбірню з великим кораблем під романтичною назвою «Юнь». Тому гостям було чому дивуватися: був і сам корабель зі штурвалом, і море із яскравої блакитної тканини, і веселий корабельний кок з купою сувенірів.

А далі розпочався калейдоскоп цікавих подій та знайомств: доповідь директора Олександрійської міської ЦБС Троцюк Т.В. про інноваційну діяльність бібліотек та підвищення їх ролі у житті місцевої громади, виступ завідувача методичного відділу Новіцької Н.В. «Будні НЕкласичних бібліотекарів», автограф-сесія місцевих письменників і поетів: Фесенко Н. «Непокір-вода», Штанько А. «Джерело», Жванко В. «Барокові закапелки Олександрії», Колосовської О. «Сузір’я молодих талантів Олександрії».

Усі залишилися у захваті від виступів представників талановитої молоді міста: поета Андрія Літвінова та соліста муніципального ансамблю «Мелодія» Сергія Онопи. Бібліо-дефіле бібліотекарів центральної міської бібліотеки для дітей у костюмах казкових героїв та фото з ними на згадку завершили першу частину обласного семінару-практикуму.

Директор Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського Гаращенко О.М. виступила з доповіддю «Про реформування системи публічних бібліотек Кіровоградщини в контексті децентралізації».

Практичне заняття з елементами тренінгу «Соціально-економічна цінність бібліотек для місцевої громади» від заступника директора Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки Літвінової Є.Г. було дуже корисним для усіх присутніх, адже воно розкривало надзвичайну важливість бібліотек для суспільства та показувало розрахунки ефективності діяльності книгозбірень, їхній вплив на громади по всій країні.

Завідувач відділу абонементу Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського Білаш Н.М. надала цікаві рекомендації щодо діяльності бібліотек на допомогу незахищеним верствам населення.

Завершення першого дня обласного семінару-практикуму «Про взаємодію бібліотек в умовах сьогодення» було дуже символічним – на усіх нас очікувало унікальне явище природи: над містом піднялася подвійна веселка!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.