Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ

Крути – маленька станція неподалік від Києва. Поїзди проходячи повз неї, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять…

Немов будять приспану пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої держави.

Не зраджуючи традиції вшанування полеглих в битві під Крутами, бібліотека-філія №10 спільно з учнями 7-А класом ЗНЗ№10 влаштували відео-годину «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Присутні переглянули відео «Україна. Забута історія» із реконструкцією бою та згадали доблесть молодих людей, які десятки років перед нами мріяли й боролися за сильну Українську державу.

Захід зацікавив відвідувачів. З нього вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять годин поспіль між чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків. У перебігу військових дій цей бій якогось вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох українців особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразила сучасників подія поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 чоловік були ними страчені.

Свою історію потрібно знати. Повертаймося до своїх основ і вчімося після всіх минулих випробувань жити як одна велика й сучасна нація, що має власну історію, поважає себе і здатна досягти найвищих цілей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.