1

Небезпека байдужості. Проблема безпритульних дітей

«Діти вулиці». Хто вони? Чому потрапили на узбіччя життя в такому ранньому віці? Вже нікого не дивує поява на вулиці маленьких брудних бродяг.

Вони по одному блукають лабіринтами вулиць, намагаючись якось заробити собі на життя, і майже нічим не привертають уваги перехожих. Вони живуть у своєму світі. Це вони сьогодні проходять жорстоку школу життя в такому специфічному «навчальному закладі» як Вулиця. За часів затяжної економічної кризи та моральної апатії суспільства вони страждають найбільше. Їхні нинішні поневіряння, їхній біль – то неоплатний рахунок дорослим, наша відкрита невигойна рана.

Бібліотекарі філії №10 провели спільно з учнями 10 класу ЗНЗ №10 захід на цю тему, що пройшов у формі круглого столу. Учні активно дискутували з приводу причин бездоглядності, шукали шляхи подолання цього жахливого явища. Бурне обговорення викликало питання безпритульних дітей, чиї батьки виїхали за кордон. Учасники круглого столу розділилися на дві групи, одна з яких вважала за норму заробітки батьків, а інша доводила протилежне.

Особлива увага під час заходу приділялася тяжкому становищу «дітей вулиці» в нашій країні, яких налічується близько 9 мільйонів. Більшість з них помирає від переохолодження, постійного недоїдання, хвороб, серед яких туберкульоз, СНІД, венеричні та шкірні захворювання. Ці діти майже всі стають жертвами злочинців, а пізніше – й самі стають на шлях злочину. Їх змушують жебракувати, красти, займатися проституцією. Тікають на вулицю не лише діти із незаможних, неблагополучних сімей, де батьки – алкоголіки та наркомани, а й діти із заможних родин, що відчувають психологічний тиск чи сексуальне насилля.

 Учні проявили себе досить гуманно та виявили бажання не залишати осторонь тих, хто залишився безпритульним. У нашій країні не повинно бути нічийних дітей – це наші з вами діти, це діти України. І малолітні жебраки на вокзалах, і неповнолітні токсикомани в під’їздах так чи інакше – це наше майбутнє. І те, яким воно буде, залежить сьогодні від наших рішень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.