1

НАС ЄДНАЄ МОВА

Ти знай, що мова рідна – то любов, То мова пращурів й таких, як ти, мільйонів.

Чергове заняття курсу «Українська мова без меж» в бібліотеці для юнацтва було святковим. Міжнародний день рідної мови – чудова нагода для цього. Слухачки курсу добре підготувались до заняття: обрали свої улюблені поезії про мову, підібрали цікаві факти та вислови відомих діячів культури та мистецтва. З ліричних рядочків, сповнених патріотизму та щемливої любові до рідної мови, почала заняття одна зі слухачок курсу Тамара Аноко. Процитувавши свої вірші та поезії Олега Попова, Тамара Мануїлівна висловила глибоку шану до української мови та культурних надбань України.

Викладач курсу Аліна Білоконенко підготувала нестандартний формат заняття – ілюстрований комікс «(Не)весела історія про українську мову», під час демонстрації якого Аліна Ігорівна коротко окреслила основні періоди розвитку української мови. У формі комікса було представлено ключові постаті з історії української писемності, які «розповідали» про свій внесок у становленні української літературної мови.

Теоретичний блок супроводжували практичні вправи, які були спрямовані на перевірку знань прислів’їв, приказок та українських пісень. Крім того, слухачки добирали асоціації до вислову «Рідна мова», пропонували епітети до віночка «Наша мова», висловлювали свої думки для заповнення асоціативного грона «Чому треба знати рідну мову?» тощо.

Доброю традицією під час завершення занять стало ознайомлення із сучасними виданнями для кращого засвоєння та використання рідної мови в різних ситуаціях спілкування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.