3

Народознавча забава «Медово-яблучні фестони»

Серпень – благодатний місяць, коли українці збирають врожаї на полях, городах і садах. Не дивно, що в цей період душа прагне свята. Саме на серпень припадають улюблені літні християнські свята наших предків – три Спаси, кожен із яких має свою історію та особливі традиції.

Напередодні свята до центральної міської бібліотеки для дітей завітали маленькі користувачі з батьками, щоб разом, в родинному колі, відзначити цю подію. Діти вчилися створювати обрядові букети, адже в основу магічного атрибута беруть рослини і квіти, які цілий рік будуть охороняти оселю і сім’ю.

Одним з гостей свята був Пасічник. Він розповів присутнім про своїх бджілок-трудівниць, які наповнили до свята вулики, тому й Спас зветься медовим. Робота бджіл дуже клопітка, тому діти захотіли і самі спробувати збирати медок. В нагоді стала гра-естафета «Збирання меду».

Наступним на гостини прикотилося Яблучко, яке символізує родючість і благополуччя в родині і є символом Яблучного Спаса. І квіти, і яблука, і мед – все це освячується в церкві, а потім пригощають нужденних та родичів. Яблучко прийшло не з пустими руками, а принесло цілий кошик запашних яблук та дві пригорщі лісових горішків від Горіхового Спаса.

Три Спаса – це гарний спосіб поласувати тим, що дозріло в лісах, садах і на полях. В народі говорять, що в ці дні у фруктах, горіхах, медові і в хлібові, зібрана вся позитивна енергія землі.

На сам кінець діти та їх батьки поласували обрядовими коржиками, оладками з медом та солодкими фруктами.

Захід пройшов в рамках проекту «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики»».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.