Мистецький круїз

Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

Ця видатна людина була як діамант багатогранною і дуже багато фактів з його життя вже всім відомо. Не зважаючи на це, бібліотекарі бібліотеки-філії №10 спільно з учнями 6-А класу ЗНЗ№10, задалися ціллю дізнатися щось нове та цікаве про митця слова. Так і народився мистецький круїз «Бронзовий родовід генія: пам’ятники Т.Г. Шевченку в Україні та за кордоном».

Цікавим моментом було те, що самі учні виступали в ролі ведучих та провели цікавий круїз, на якому учасники заходу познайомилися з пам’ятниками та монументами Кобзаря в Україні та світі.

Найбільше вразив учнів монумент в Італії. Оригінальний пам’ятник, де Тараса Григоровича зображено в ролі римського патриція, в тозі. Також, привернув увагу, єдиний монумент не тільки в Китаї, а й всьому азіатсько-тихоокеанському регіоні, який було відкрито у 2008 році. Погруддя якого спочатку було виконане з помітним нахилом голови вперед, за зразком однієї картини. На якій Шевченко серед соняхів йде вперед, у задумі схиливши голову, але на прохання українського посла, автор переробив скульптуру і прибрав той нахил та навіть змінив погляд класика на більш оптимістичний. У 2016-му оновлений пам’ятник був відкритий вдруге. Загалом, присутні дізналися про те, що за межами України існує 128 пам’ятників Тарасу Шевченку. Вони розкидані у 35 країнах світу – від Канади до Австралії, від Росії до Аргентини.

Звичайно не оминули своєю увагою перший народний монумент Тарасові Шевченку в Україні – у вигляді білої колони – вирубаний наприкінці 80-х років ХІХ століття каменярами-гуцулами над Черемошем на Сокільській скелі… та найперший пам’ятник у Харкові, який з’явився ще у 1898 році. Це бюст iз білого мармуру який замовив у Петербурзі підприємець і меценат Олексій Алчевський та багато інших, адже в Україні налічується 1256 пам’ятників Кобзареві.

Тарас Шевченко – це символ української нації та європейського вибору українців. Це геній, який заслуговує на шану і поклоніння у кожному населеному пункті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.