1

Ми до тебе, казко, в гості завітали

Бібліотекар філії №4 влаштувала для маленьких читайликів – вихованців дитячого садочку №23 – казковий сюрприз: запросила у мандрівку світом казок – таємничим, чарівним, веселим та сповненим доброти.

Ми до тебе, казко, в гості завітали!» – таку назву мала ця мандрівка. Казки – улюблене читання дітей, бо вони допомагають навчити маленьку дитину розпізнавати добро і зло, дбайливо ставитися до природи, поважати старших, бути вірними друзями менших наших братів

Часто саме через любов до казки у дітей з’являється бажання читати, пізнавати нове, дивуватися пізнанням світу.

Казкова мандрівка у дитячому садочку передбачала подолання різноманітних перешкод, виконання пізнавальних завдань: розгадати загадки, кросворди, знайти потрібну букву чи слово, відгадати казкового героя. Поступово мандрівка перетворилася на невимушене, відверте спілкування з дітьми:  Яка казка є улюбленою? Чому саме вона?  Чи читають тато й мама казки дітям перед сном?  Який казковий герой найбільше подобається і чому?  Чи подобається малювати те, про що прочитали в казках?  Хто може створити, вигадати свою власну казку?  Які чарівні речі хотілося б мати вдома? Чому?  Що в казках завжди перемагає? А що треба, щоб так було і в нашому житті? Недаремно кажуть: «Казка маленька, а розуму в ній багато». Тож саме казки вчать нас жити по совісті, з добротою та щирістю.

Казка формує образ позитивного героя: доброго, розумного, сильного, вірного своєму слову. Казка вчить не боятися труднощів, вчить любові до батьків, містить приховану, ненав’язливу мораль: не можна обманювати, не можна бути жадібним, не можна зраджувати друзів. А найголовніше, чого навчить нас казка — залишатися в душі дитиною, а значить, трішечки Чарівником.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.