Моя сім’я проти насилля

Міністерство соціальної політики України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустили в Україні інформаційну кампанію «Говори проти насильства».

Її мета – навчити людей розпізнавати невидимі форми насильства та реагувати на його прояви у своїй родині.

25 листопада центральною міською бібліотекою для дітей за участю начальника служби у справах дітей Юрія Яковлєва та фахівця Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Анни Лунги-Лягуши було проведено захід – ток-шоу на тему «Моя сім’я проти насилля». Учасниками ток-шоу стали дев’ятикласники ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 – ліцей). Разом вони обговорювали питання щодо протидії насильства серед підлітків та насильства в сім’ї, обставини, за яких діти можуть стати жертвами насилля.

Зі школярами були обговорені питання щодо факторів ризику, що сприяють скоєнню різних видів насильства. Окремо зупинилися на такому виді насильства як буллінг – психологічний терор, який останнім часом набуває широкого розповсюдження.

Також присутнім продемонстровано соціальні ролики, які висвітлюють проблемні питання. Окрім цього, учням донесена інформація щодо відповідальності за вчинення насилля, а також, наведені основні статті Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за вчинення насилля, щодо профілактики та запобігання насильству у родині, способи реалізації своїх прав у разі скоєння щодо особи насильства.

По закінченню ток-шоу школярам було роздано буклети, в яких висвітлено основну інформацію щодо видів насилля та місця, де особи, які зазнали насилля можуть отримати допомогу.

Захід проведений в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та в рамках реалізації проекту «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.