1

«Моя професія – мій вибір»

Вибір професії – одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у своєму житті, це друге її народження. Від того, наскільки влучно вона обере свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вона буде посідати.

Саме це питання постає перед сучасними старшокласниками, тож актуальним був профорієнтаційний тренінг «Твоя професія – твій вибір», що відбувся 15 березня в бібліотеці для юнацтва зі старшокласниками Олександрійського колегіуму.

Шляхом мозкового штурму учасники дали визначення терміну «професія», в ході вправ діти багато нового дізналися про спеціальності та їх особливості, відгадували професії за описом.

Сенсом вправи «Хода» було у веселій формі змоделювати деякі типові риси і особливості поведінки тих чи інших професіоналів, що дуже добре та весело вийшло у старшокласників.

Вправа «Гра в лотерею «або «Рука долі» довела, що до вибору професії треба підходити свідомо. 

 Визначили формулу вибору професії та її складові: Я-Хочу, Я-Можу, Я-Треба, обговорили ситуації щодо вибору професії.

 Вправи «Влучити в десятку» та «Зняття внутрішніх обмежень» допомогли зрозуміти, що все можливо, якщо докласти певних зусиль та не обмежувати себе якимись рамками.

Із зацікавленням учасники спостерігали за експериментом «Головне і другорядне», який наочно показав: якщо ми турбуємося лише про дрібниці, гадаючи, що значніше зачекає, то наше життя заповнюється дрібницями. І тоді в нашому житті не залишається місця для дійсно важливих речей. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.