Міський етап обласного конкурсу бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади»

Цього серпневого яскраво-теплого дня на базі Олександрійської центральної міської бібліотеки для дітей відбулася важлива подія: міський етап обласного конкурсу бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади».

Конкурс мав за мету стимулювання творчої діяльності бібліотекарів для підвищення рівня надання місцевим громадам безперешкодного доступу до інформатизації та знань, урізноманітнення послуг бібліотек для членів громади.

Бібліотекам Олександрійської міської ЦБС було що представити на огляд журі, адже інноваційна діяльність вже давно є основним механізмом розвитку міських книгозбірень.

На цьогорічний конкурс було подано інновації 4-х бібліотек: центральної міської бібліотеки для дітей (Школа Робототехніки та 3-D технологій в рамках реалізації проектів «Добродій» та «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду» за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансування Євросоюзу);

бібліотеки-філії №8 для юнацтва («Вітальня довіри «Кава та бесіда» за проектом «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду», підтриманим Міжнародною організацією з міграції та профінансованим Європейським Союзом);

центральної міської бібліотеки («Творчість – одне з джерел радості» – безкоштовні майстер-класи за програмою «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні);

бібліотеки-філії №10 («Зцілюємо любов’ю та добротою» – благодійні PR-акції до різних свят та подій, незвичних для українського календаря).

Усі новаторські ідеї бібліотекарів уже активно впроваджуються в життя і приносять радість, позитив, нові знання дітям та дорослим олександрійцям. Тож обрати найкращу інновацію було складно. Та відповідальне журі, до складу якого увійшли журналісти, фахівці Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського, все ж обрало переможця міського етапу обласного конкурсу бібліотечних інновацій.

Школа Робототехніки та 3-D технологій центральної міської бібліотеки для дітей зараз на піку популярності не тільки в нашому місті, а й в області. Адже завдяки появі цього сучасного осередку дитячої технічної творчості маленькі мешканці Олександрії отримали чудову можливість втілювати свої інженерні фантазії в життя, відвідуючи безкоштовно в бібліотеках міста гуртки з 3D-моделювання за допомогою 3D-ручок, Робоклуби (де всі комп’ютерні програми ігор та навчання побудовані на використанні всесвітньо відомого конструктора «Lego») та «Code Club» по створенню комп’ютерних програм.

Тепер наша Школа Робототехніки та 3-D технологій буде брати участь в обласному етапі конкурсу бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» і має усі шанси перемогти, бо за сферою ІТ-технологій – майбутнє. І крок до цього майбутнього дітям міста Олександрії дарує і бібліотека.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.