1

Медіазнайка в бібліотеці

Медіаграмотність – сукупність навичок і умінь, які дозволяють людям використовувати, аналізувати, оцінювати і створювати повідомлення в різних видах медіа, жанрах і формах.

В рамках Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності, 24 жовтня, до Центральної міської бібліотеки для дітей завітали шестикласники ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 – ліцей).

Що таке «мас-медіа», «медіа простір» та що означає «бути медіа грамотним»? Як бути частиною насиченого медіа-середовища, але утримувати фокус на власних цінностях? Про все це розповідали бібліотекарі та мультимедійні герої Буратіно та Фіксик Мася під час медіамеседжу «Медіазнайка в бібліотеці». Крім того, школярі дізналися про те, що можна робити в соціальних мережах, а чого краще взагалі уникати (чому не варто хизуватися різними матеріальними благами; чому не слід вступати у підозрілі спільноти; чим може закінчитися вказування персональних даних; чи варто звертати увагу на тих, хто вороже налаштований).

Після перегляду відеоролика «Петрик та Інтернет» діти пропонували свої методи захисту від інформаційних загроз. А ще школярі разом з героями провели тренінг-гру «Квітка» та виконали вправу «Хто надіслав тобі листа?».

«Світ віртуальний – чудовий. У ньому багато можливостей, але він ніколи не замінить реального. Адже є не менш цікаві й захоплюючі речі – спілкування з друзями, нові знайомства та безліч захоплюючих книг. З їхньою допомогою можна поринути у пригоди, подорожувати, мріяти та розвиватися», – зробили висновок школярі.

А потім бібліотекарі та казкові герої організували бібліотечну акцію «Будь медіаграмотним!» на вулицях нашого міста. І, звичайно ж, тема була – медіаграмотність. Під час акції городянам була проведена роз’яснювальна робота та роздано інформаційні флаєри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.