Масляна пишна на вулицю вийшла!
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших християнських свят. Вона символізувала прихід весни та пробудження природи. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець. За традицією Масляна святкується тиждень. Кожен день є символічним і має свою назву. Протягом тижня люди виходять з домівок на вулицю, пригощають один одного млинцями, співають, танцюють, проводяться різноманітні конкурси та розваги. Господині змагаються за найсмачніший рецепт млинців, а чоловіки, за традицією, придивляються собі наречену. В неділю дорослі і діти збиралися на горі, на якій стояло солом’яне опудало Масляної, і з піснями та хороводами спалювали його – весна вступала в свої права.
Саме таких традицій намагалися дотримуватися працівники ЦМБД ім. Ю.Гагаріна, відтворивши весь масляний тиждень. З понеділка і по п’ятницю для своїх користувачів та учнів загальноосвітніх шкіл бібліотекарі проводили свято «Масляна іде, млинці та мед несе». Театралізоване дійство відбувалося на імпровізованому ярмарку, де скоморох продавав необхідні для ужитку товари: горщики, глиняні миски, червоні чоботи, рогачі, яблука, кольорові стрічки, рушники. На ярмарок завітали цигани з ведмедем. Запальний танок вмить підхопив дітей у веселе коло. Крім того, ярмарок відвідали Муха-Цокотуха, Бджілка і Купчиха, які організували для дітей веселі забави, естафети та конкурси. Кульмінацією свята став прихід Масляної, яка почастувала дітей млинцями та калачами з медом. Діти водили з Масляною хороводи та співали традиційні пісні.
Загалом протягом тижня свято відвідали майже півтори сотні дітей.
Це були відвідувачі бібліотеки – учні початкових класів ЗНЗ №9 та Олександрійського колегіуму.
Особливу увагу було надано дітям з інвалідністю ГО «Віра». Гарна музика, колективні фото, пригощання створювали неповторну атмосферу затишного дому та великої родини.